تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

تماس

تماس با ما

مرکز تصویربرداری و سی تی اسکن

مسئول بخش: خانم زهرا کیانی

مسئول فنی: دکتر مهدی شرف الدین

این بخش واقع در طبقه هم کف بیمارستانو با برخورداری از بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات تصویربرداری، شرایط مناسبی را به صورت شبانه روزی در زمینه تصویربرداری پزشکی در بخش های رادیولوژی، سی تی اسکن و سونوگرافی متناسب با نیازهای بیماران و مراجعین محترم مقدورات رضایت خاطر آنان را فراهم کند.همه کارکنان پرتوکاردارای گواهی حفاظت در برابر اشعه از سازمان انرژی اتمی میباشند.

قوانین فیزیک بهداشت و حفاظت در برابر پرتوهای یونیزان بطور کامل در این واحد رعایت شده و پرسنل در استفاده از شیلدهای سربی موجود در بخش به منظور حفاظت کودکان در سن رشد و زنان باردار( در صورت نیازاورژانسی) آموزش های لازم را دیده اند و خود را ملزم به رعایت قوانین می دانند.

واحد رادیولوژی:

واحد رادیولوژی مجهز به دستگاه دیجیتالی DR، یک پرینتر کاغذی و یک ایمیجر فیلم می باشد و تصاویر اعضای بدن بر روی فیلم یا کاغذ چاپ  می شود.این واحد طرف قرارداد با کلیه بیمه ها و بصورت شبانه روزی (24 ساعته) به بیماران بستری و سرپایی و اورژانسی ارائه خدمت می نماید.اتاق احیاءمجهز به ترالی CPR، دی سی شوک ، کپسول اکسیژن ،برانکارد و ویلچر است که به صورت مشترک در همه قسمت های واحد تصویر برداری مورد استفاده قرار می گیرد.

واحد تصویر برداری بیمارستان شهید قدوسی دارای3 فضای تعبیه شده برای کار با اشعه شامل ،رادیولوژی، سی تی اسکن و فلورسکوپی است.

از خدمات واحد تصویر برداری:

سی تی اسکن با تزریق(شکم) و بدون تزریق

انواع گرافی پرتابل

سونوگرافی

واحد سونوگرافی به خاطر امنیت مادران باردار و حفظ قوانین حفاظت در برابر اشعه سازمان انرژی اتمی در خارج از واحد تصویر برداری قرار گرفته است و هر روز صبح بجز ایام تعطیل به بیماران بستری ، سرپایی و اورژانسی و ترومائی ارائه خدمت می نماید.انجام سونوگرافی ها در شیفت های صبح بصورت ثابت و در شیفت های عصر و شب بصورت آنکال بر عهده دکتر شرف الدین مسئول فنی محترم واحد است.

همچنین رادیولوژی و سی تی اسکن همه روزه و بدون نوبت قبلی صورت می گیرد. سونوگرافی صبح روزهای غیرتعطیل و با نوبت قبلی (فقط حضوری) صورت می گیرد.

در این بخش 20نفر شامل 18 کارشناس رادیولوژی، یک نفر منشی و یک نفر خدمات مشغول به کار می باشند.

اسپریت پورتال

سامانه ی گفتگوی آنلاین نیافام