دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨
امام صادق عليه السلام: تو طبيبِ نفْسِ خويش قرار داده شده اى، و درد به تو نشان داده شده و نشانه سلامتى به تو شناسانده شده و به دارو راهنمايى شده اى ؛ پس بنگر كه چگونه به درمان خود مى پردازى

واحد تصویربرداری

واحد تصویربرداری بیمارستان شهید آیت الله قدوسی با مسئولیت فنی دکتر مهدی شرف الدین متخصص محترم رادیولوژی و مسئولیت خانم سپیده حیدری ( کارشناس رادیولوژی) از تاریخ 24/6/96 فعالیت خود را آغاز نموده است.این واحد هم اکنون در مجموع دارای 13 نیرو می باشد.

همه کارکنان پرتوکاردارای گواهی حفاظت در برابر اشعه از سازمان انرژی اتمی میباشند.

قوانین فیزیک بهداشت و حفاظت در برابر پرتوهای یونیزان بطور کامل در این واحد رعایت شده و پرسنل در استفاده از شیلدهای سربی موجود در بخش به منظور حفاظت کودکان در سن رشد و زنان باردار( در صورت نیازاورژانسی) آموزش های لازم را دیده اند و خود را ملزم به رعایت قوانین می دانند.

واحد تصویر برداری بیمارستان شهید قدوسی دارای3 فضای تعبیه شده برای کار با اشعه شامل ،رادیولوژی، سی تی اسکن و فلورسکوپی است ، همچنین فضای MRIدر خارج از بیمارستان و داخل حیاط بیمارستان احداث شده است.دستگاه سی تی اسکن و MRIدر اولویت خرید  و راه اندازی قرار گرفته اند.

معرفی واحد رادیولوژی:

واحد رادیولوژی مجهز به دستگاه دیجیتالی DR، یک پرینتر کاغذی و یک ایمیجر فیلم می باشد و تصاویر اعضای بدن بر روی فیلم یا کاغذ چاپ  می شود.این واحد طرف قرارداد با کلیه بیمه ها و بصورت شبانه روزی (24 ساعته) به بیماران بستری و سرپایی و اورژانسی ارائه خدمت می نماید.اتاق احیاءمجهز به ترالی CPR، دی سی شوک ، کپسول اکسیژن ،برانکارد و ویلچر است که به صورت مشترک در همه قسمت های واحد تصویر برداری مورد استفاده قرار می گیرد.

معرفی واحد اکوکاردیوگرافی:

در فضای فلورسکوپی واقع شده است که در صورت نیاز با استفاده از یک دستگاه اکوکاردیوگرافی سامسونگ در اختیار بیماران بستری و اورژانسی قرار می گیرد.

معرفی واحد سونوگرافی:

واحد سونوگرافی به خاطر امنیت مادران باردار و حفظ قوانین حفاظت در برابر اشعه سازمان انرژی اتمی در خارج از واحد تصویر برداری قرار گرفته است و هر روز صبح بجزایام تعطیل به بیماران بستری ، سرپایی و اورژانسی و ترومائی ارائه خدمت می نماید.انجام سونوگرافی ها در شیفت های صبح بصورت ثابت و در شیفت های عصر و شب بصورت آنکال بر عهده دکتر شرف الدینمسئول فنی محترم واحد است.

واحد  سی تی اسکن و MRI:

فضای فیزیکی این دو واحد بصورت مجزا آماده شده  و در نوبت و اولویت خرید و راه اندازی  قرارگرفته اند.

آدرس: نهاوند، میدان کوثر، بیمارستان شهید آیت الله قدوسی         تلفن تماس:     3265603(081) - 3265602(081) - 3265601(081)       فکس: 3265613(081) - 3265609(081)

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به بیمارستان شهید آیت الله قدوسی می باشد.

طراحی و توسعه: واحد فناوری اطلاعات بیمارستان آقای مهندس مهدی امرائی