دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨
امام صادق عليه السلام: تو طبيبِ نفْسِ خويش قرار داده شده اى، و درد به تو نشان داده شده و نشانه سلامتى به تو شناسانده شده و به دارو راهنمايى شده اى ؛ پس بنگر كه چگونه به درمان خود مى پردازى

معرفی بخش جراحی چشم :

رئیس بخش: جناب آقای دکتر علیرضا جمشیدی مدد

مسئول بخش: خانم فاطمه فریادرس

بخش جراحی چشم بیمارستان شهید آیت الله قدوسی نهاوند در طبقه اول بیمارستان قرار دارد.این بخش دارای 6 اتاق بستری، 2 اتاق ایزوله، یک اتاق درمان ، یک اتاق دارو و یک اتاق تجهیزات می باشد.هر اتاق دارای امکانات رفاهی شامل صندلی همراه – یخچال- زنگ احضار- ساکشن دیواری و اکسیژن سانترال می باشد.

تجهیزات بخش شامل:

6 عدد مانومتر-دستگاه دی سی شوک- 2 عدد دستگاه  EKG-1 عدد دستگاه پالس اکسی متر-1 عدد ترالی CPR با ملزومات کامل – 5 عدد کپسول اکسیژن-1 عدد کپسول آتشنشانی – یک عدد دستگاه ساکشن سیار-15 تخت بیمار- 1 عدد برانکارد – 1عدد ویلچر- لارنگوسکوپ اطفال و بزرگسال- آمبوبگ اطفال و بزرگسال.

اتاق ایزوله نیز شامل:

وسایل حفاظت فردی بصورت کامل- دستگاه ساکشن دیواری مجزا- مانومتر جداگانه- دستگاه فشار سنج جداگانه- سطل زرد

متخصصین چشم پزشکی فعال در این بخش: جناب آقای دکتر حسین روستایی و جناب آقای دکتر علیرضا جمشیدی مدد می باشند. بخش دارای یک نیروی سر پرستار و یک نیروی بهیار ویا پرستار می باشد. بخش جراحی چشم معمولا از شنبه تا 4 شنبه  بصورت صبح وعصر فعال می باشد و شب ها بصورت آنکال می باشد . 5 شنبه ها نیزمعمولا واشینگ بخش انجام می شود.

 شایع ترین عمل های انجام شده عبارتند از: کاتاراکت- ناخنک- شالازیدن- توده پسک – پروبینگ می باشد که عمده ترین عمل ها کاتاراکت و ناخنک می باشند.

 اتاق لیزر در بخش جراحی چشم می باشد و لیزر بیماران در بخش چشم انجام می گیرد. در هفته بصورت میانگین 20- 25 عمل در بخش صورت می گیرد.

بخش دارای برد سلامت و آموزش به بیمار می باشد و 5 بیماری شایع بصورت پمفلت آموزشی در اختیار بیماران قرار داده می شود.کلاس های آموزشی داخل بخش که مربوط به بیماری های شایع بخش و اعتبار بخشی می باشد ماهیانه توسط مسئول بخش برگزار می شود.

بخش دارای باکس معنویی و سنگ تیمم  و قبله نما جهت انجام فرایض دینی می باشد. منشور حقوق بیمار روبروی درب ورودی بخش نصب شده است و اصل حفظ  حریم خصوصی و محرمانگی بیماران در بخش رعایت می گردد.

بیماران در صبح روز عمل طبق چک لیست توسط پرستار و بیماربر از بخش جراحی چشم به اتاق عمل انتقال داده می شوند ، پس از عمل مجددا توسط پرستار و بیماربر جهت انتقال به بخش جراحی چشم تحویل گرفته می شوند.

 

اتاق عمل چشم

 

آدرس: نهاوند، میدان کوثر، بیمارستان شهید آیت الله قدوسی         تلفن تماس:     3265603(081) - 3265602(081) - 3265601(081)       فکس: 3265613(081) - 3265609(081)

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به بیمارستان شهید آیت الله قدوسی می باشد.

طراحی و توسعه: واحد فناوری اطلاعات بیمارستان آقای مهندس مهدی امرائی